رد کردن لینک ها

خانه هوشمند

تعریف ساده از خانه هوشمند

تفاوت اصلی خانه هوشمند با خانه های معمولی در این است که تمام وسایل در یک خانه هوشمند با هم در ارتباط هستند و همچنان که شکل سنتی کنترل می شوند.از طریق موبایل و تبلت نیز چه زمانی که در خانه هستیم،چه زمانی که بیرون از خانه هستیم میتوان تمامی تجهیزات را کنترل نماییم.از جمله این تجهیزات می تواند سیستم روشنایی،سیستم سرمایش و گرمایش،پرده ها،پریزهای برق،سیستم های صوتی و تصویری و کلیه ادوات برقی منزل را می توان به شکل کم زحمت تر کنترل نماییم.همچنین می توانید برای وسایل منزل خود زمانبندی تعیین کنید.بنابراین خانه،بسیاری از کارها را در ساعات خاصی بصورت خودکار و با زمان بندی که ما تعیین کرده ایم انجام خواهد داد

کنترل سیستم روشنایی

سناریو هوشمند (پارتی،مهمان،ورود و خروج و امینتی و حفاظتی)

کنترل سیستم سرمایش و گرمایش (کولر گازی،گرمایش از کف،موتورخانه)

کنترل پرده های برقی

کنترل پریزهای برق

کنترل صوت و تصویر

سیستم آبیاری خودکار

جک پارکینگی،کرکره برقی

تعریف سناریو هوشمند

یکی از مهمترین قابلیت های خانه هوشمند میتوان به سناریو هوشمند اشاره نمود به این صورت که کاربر میتواند بنابر نیازهای متفاوت خود مجموعه ای از اتفاقات را بصورت زنجیروار در سیستم تعریف نموده و با لمس یک کلید از روی نرم افزار برنامه مورد نظر را اجرا نماید.
میتوان حالات مختلفی مانند تولد، میهمانی،پارتی،ورود و خروج،ورزش،تولد،خواب و بیداری ،مسافرت و بسیاری از حالت های دیگر را طوری تعریف نمود که در هر یک از آنها وضعیت چراغها،حالت پرده ها،دمای هر مکان،وضعیت سیستم صوت و تصویر و…با لمس یک کلید و یا بصورت زماندار در یک ساعت مشخص و بصورت دلخواه تغییر یابد.
بطور مثال مجموعه کارهایی که در سناریو خروج اتفاق می افتد بصورت زیر میباشد
شما وقتی در یک خانه سنتی هستید و می خواهید از منزل بیرون بروید باید ترموستات های همه ی مکان ها را یکی یکی خاموش کنید ، پرده ها را ببندید و تمام چراغ های روشنایی را خاموش و از منزل خارج شوید .
تا به حال چند بار شده به شوخی بگویید کاش همه ی این کارها با یک بشکن و یا یک اجی مجی انجام می شد ، حال باید بدانید که معجزه خانه هوشمند همین جا برایتان محقق می شود، خانه هوشمند در یک قدمی شماست.
شما بازدن دکمه ی سناریوی خروج بر روی تاچ پنل، واحد تمام فرامین مورد نظر خروج از منزل را به سیستم خانه هوشمند خود واگذار می کنید و با خیال آسوده خانه خود را ترک میکنید و مطمئن هستید که تمام ترموستات ها خاموش شده ، پرده ها بسته و چراغ ها را خاموش می کند . شما کافی است درب را ببندید وخانه را ترک کنید . این همان سناریو خانه هوشمند است.
هنگام بازگشت به خانه با اجرای سناریوی ورود روشنایی های مورد نظر شما روشن شده ، ترموستات ها بر روی دمای دلخواه شما تنظیم شده ،پرده ها باز می شوند و موزیک دلخواه شما پخش شده تا از خانه ی هوشمندتان نهایت لذت را ببرید .

طرح های پیشنهادی برای اجرای خانه هوشمند

برای دیدن عکس ها در اندازه ی بزرگتر، روی آنها کلیک کنید

طرح شماره یک

طرح شماره دو

طرح شماره سه

بازگشت به بالای صفحه